Monsanto Türkiye Mustafakemalpaşa Fabrikası Küresel Güvenlik Ve Etik Ödülünü Almaya Hak Kazandı!

28.09.2012

Monsanto Mustafakemalpaşa fabrikası 2011 mali yılında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında gerçekleştirdiği faaliyetlerinden ötürü Monsanto Küresel Güvenlik ve Etik Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Fabrika ve Proje bazında başvuruların yapıldığı “Küresel Güvenlik ve Etik Ödülü” için 75 Fabrika ve 21 Proje için başvuru yapma hakkı verilmiş ve bunların arasından 21 Fabrika ve 9 proje ödüllendirilmiştir. 

İlgili ödül 10 Mayıs 2012 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin St. Louis şehrinde yapılan ödül törenine katılan Tohum Tedarik Müdürü ve İSG koordinatörü tarafından alınmıştır.

Ödüle konu olan faaliyetler şu şekilde özetlenebilir;

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri (Tüm sezonluk işçilere fabrika faaliyete geçmeden önce güvenlik kuralları konusunda teorik ve pratik eğitim verilmiştir. Buna ek olarak fabrikada çalışan taşeronlar ile tarlalar da çalışan işçilere de faaliyetleri ile ilgili eğitimler verilmiştir)
  • Güvenlik Molaları (Tüm fabrika faaliyetlerinin durdurulup İş Güvenliği ve Sağlığı konusunda paylaşımların yapıldığı toplantılar)
  • Gözlemci (Güvenlik açısından çalışan davranışları yanında çevresel koşulları da gözleme görevi ile yeni personel alınmıştır)
  • Davranışa Dayalı Gözlem sistemi aktif bir şekilde kullanılmıştır
  • Yeni Paketleme ve Boylama hatları açılmış, otomasyon sayesinde çalışanların daha güvenli ortamlarda çalışması sağlanmıştır.